Jaké má erotická masáž účinky na člověka?

Pokud bychom chtěli být velmi struční a rychlí, řekli bychom, že účinky erotické masáže na člověka jsou veskrze pozitivní a příjemné : ) Ale byla by škoda se tak příjemnému tématu nevěnovat trochu podrobněji. Erotická masáž nám totiž může nabídnout mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Pokud se totiž oprostíme od zažitých představ a předsudků, zjistíme, že tento druh relaxace daleko přesahuje rámec obyčejného erotického uvolnění…

 

Kontakt a porozumění

Lidé mezi sebou postupně ztrácí přímý kontakt a reálný svět je velmi často nahrazován tím virtuálním. Což samozřejmě vede k osamělosti a pocitům izolace. Erotická masáže je věc velmi reálná a mnohým z nás dokáže úžasným způsobem připomenout, jak příjemná je blízkost druhého člověka a jeho dotek.

 

Odbourání stresu

Tisíckrát omílané klišé, které je ovšem hořkou pravdou. Každodenní stres nás sžírá na těle i na duši. A dobře provedená erotická masáž dokáže pravé zázraky. Chemické procesy, které v nás tato činnost nastartuje, naše tělo zaplaví hormony, které dokáží stres a napětí efektivně odbourávat. Nezbaví vás vašich starostí a nevyřeší vaše problémy, ale alespoň na chvíli vám na ně dá zapomenout a třeba vám pomůžou se podívat na věci trochu jinak, s nadhledem.

Balzám na tělo i duši

A protože dobře víme, že hlava a tělo má k sobě blíž než si někdy dokážeme připustit, uvolněním těla přispíváme velkou měrou také k uvolnění vaší mysli – a obráceně. A zabrousíme trochu do medicíny a anatomie, když se pokusíme o výčet alespoň těch základních benefitů. Kromě již zmíněné úlevy od stresu můžete po masáži pozorovat také zlepšení imunity, snížení zvýšeného tlaku (nebo taky naopak 🙂 ), a nebo například zjemnění a zjasnění pokožky.

 

Sexuální znovuzrození

Ale nebudeme dál chodit kolem horké kaše. Od erotické masáže se primárně očekává erotické dobrodružství a to je také jejím hlavním přínosem. Ať už jste bez partnera, nebo zadaní, máte bohatý sexuální život, nebo procházíte některou z krizí intimního charakteru, kvalitní erotická masáž vám má vždy co nabídnout. Kromě sexuálního uvolnění také objevení nových oblastí erotiky a sexuality.

Můžete zvolit některou z tradičních masáží, nebo se nechat zlákat něčím exotickým, dosud nevyzkoušeným. V každém případě to bude jistě zážitek, který stojí za to. Možná se bude jednat o jednorázové zpestření sexuálního života, možná v této oblasti objevíte nového koníčka. A všechny tyto nové zkušenosti můžete objevovat na vlastní pěst, nebo je sdílet společně se svým partnerem či partnerkou.

Závěrem tak můžeme jen zopakovat shrnutí z úvodu článku – erotická masáž má na člověka spoustu úžasných účinků. A úplně nejlepší bude, pokud se je pokusíte sami odhalit a vyzkoušet na vlastní kůži. A to doslova.

WhatsApp