Jaký je rozdíl mezi erotickými a exotickými masážemi?

Není masáž jako masáž a v dnešní nabídce není pro laika úplně jednoduché se zorientovat. A abychom vám rozšířili obzory a uchránili vás od nepříjemného omylu, povíme si něco o rozdílu mezi masáží erotickou a exotickou. Tyto masáže k sobě totiž můžou mít stejně blízko, jako daleko. A je až s podivem, kolika lidem tyto dva pojmy splývají v podstatě v jedno a totéž.

 

Erotická exotika…

Začněme s definicí erotické masáže. I ta může být různého druhu, leckdy i s exotickým nádechem, mezi její hlavní cíle však vždy patří také masáž intimních částí těla, případně přímo primární zaměření se na ně. Erotickou masáž podstupujeme s cílem zbavit se napětí, stresu, a užít si netradiční sexuální dobrodružství. Jak moc intenzivní erotická masáž je, zda dojde až do úplného vyvrcholení, nebo bude spíše jen dráždit a povzbuzovat vaši fantazii, to záleží na masáži samotné, nebo na domluvě s masírujícím.

… a exotická erotika

Oproti tomu exotická masáž nemá primárně s erotikou nic společného. Ne že by nemohla být smyslná a vzrušivá, není to však jejím cílem. Obvykle se jedná o tradiční masážní techniky národů a kultur nám vzdálených, ať už časově, nebo vzdáleností. Často je prováděna za jistým účelem a má za úkol přinést nám úlevu od bolestí, psychických problémů a regeneraci organismu.

Příkladem mohou být thajské, japonské, indické, nebo třeba havajské masáže. A ačkoliv se v moderním pojetí v mnoha případech vytratila původní podstata, obvykle byly tyto masáže nedílnou součástí duchovních tradic a rituálů. To však nic nemění na tom, že i po staletích jsou tyto masáže oblíbené a hojně vyhledávané.

Co mají společného?

Nebo lépe řečeno, co můžou mít tyto masáže společného? Jak už bylo řečeno, někdy spoustu, někdy nic. Pokud se oddáváte těmto hrátkám doma, záleží jen na tom, kam až popustíte uzdu vaší fantazii a na čem se s partnerem či partnerkou domluvíte.

V případě, že se chystáte na návštěvu nějakého podniku, kde masáže provádějí na profesionální úrovni, dejte si dobrý pozor, kam jdete. Klasický masážní salón vám jistě nabídne celou řadu exotických masáží, erotický zážitek si od nich však neslibujte, jakkoliv mohou být jinak příjemné a uvolňující.

erotickém masážním salónu se naopak dočkáte silných erotických zážitků. A není vyloučeno, že narazíte na zajímavou exotickou masáž, obohacenou právě o prvky masáže erotické.

Tak či tak, obě dvě varianty stojí za vyzkoušení. Záleží jen na vás, na co máte zrovna chuť a kam vás vaše srdce táhne. Jisté je, že když zavítáte do správného podniku, čeká vás zážitek, který se hned tak nezapomíná. Jen mějte na paměti, že ne každá exotická masáž je erotická a erotická masáž nemusí být nutně exotická.

 

 

WhatsApp