Tantrická masáž není jen vzrušující předehra

Pojem tantra se v oblasti masáží objevuje poměrně často a tantrická masáž je vnímána jako cosi téměř nadpřirozeného, samotná podstata tantrické masáže je však mnohým lidem utajena. Podívejme se tedy této masáži trochu více na zoubek. Možná je v nabídce vašeho oblíbeného masážního salónu a byla vámi až doteď neprávem opomíjená.

Tantra ve smyslu duchovním

Tantra (jako mnoho jiných pojmů ze světa erotických masáží) má svůj původ Indii. Zhruba patnáct století zpět se tam začal formovat styl zvláštních meditací a rituálů, které dnes známe pod pojmem tantra. Jde tedy opravdu o ryze duchovní disciplínu a tento směr se obtiskl i do oblíbených tantrických masáží.

 

Masáž těla i ducha

Tantrická masáž je, více než většina ostatních, zaměřená stejnou měrou na fyzickou i psychickou stránku člověka. Využívá proudění energií a jejich přenos mezi dvěma (a třeba i více) lidmi. Jedná se tak skutečně o velmi intimní a smyslné propojení prostřednictvím masáže. Využívá prakticky celé lidské tělo, pochopitelně se zvláštní péčí erotogenním oblastem.

Kromě fyzického kontaktu ale také dává věnuje pozornost jiným formám komunikace, jako je oční kontakt, nebo synchronizované dýchání. To vše ještě zdůrazňuje a prohlubuje vazbu mezi masérem a masírovaným. Zřejmě vás tedy ani nepřekvapí, že primárním cílem této masáže není orgasmus, ale celkový prožitek, otevření cest vlastním energiím, přijímání vnějších pozitivních energií a potěšení pro tělo i duši.

Další výhody

Samotná tantrická masáž je však vlastně jen prostředek, jak dosáhnout nevšedních zážitků. Přináší nám však mnohem víc benefitů. Tantrická masáž je skvělý prostředek k odbourávání stresu, zvyšuje sexuální apetit a otevírá naši mysl novým vjemům, nápadům a myšlenkám.

Může také skvěle fungovat jako forma sexuální terapie. I mnoho fyzických neduhů má svůj původ v naší hlavě, takže ať už máte jakékoliv potíže a zábrany v oblasti sexu a erotiky, tantrická masáž vás jich může zbavit, nebo alespoň nasměrovat k jejich řešení. A to platí jak pro jednotlivce, tak i pro partnerské, nebo manželské páry.  Tantrickou masáž lze úspěšně provádět také jako párovou masáž, kterou vám můžeme opět vřele doporučit, minimálně jako zpestření vašeho intimního života.

Tantrická masáž tedy není jen forma sexuální předehry, nebo ozvláštnění erotických hrátek. V podání kvalitního maséra, nebo masérky se v ní skrývá opravdu a doslova nadpozemský zážitek. Zážitek, který se jen těžko popisuje – i tady je rozhodně nejlepší přímá zkušenost. A pokud ještě váháte, snad vám tento článek pomohl k rozhodnutí, nebo alespoň k úvaze tantrickou masáž vyzkoušet na vlastní kůži.

WhatsApp